Uz lapas sākumu

Browse all entries


Analogais
Atmiņa # 1
09.04.2021 | 18:35

Kopumā laikmets bija interesants, taču no kāda 1994 gada man visvairāk palicis atmiņā ikvakara neviltotais prieks, par to, ka modems ne tikai beidzot sagaidijis brīvu līniju LvNet'a galā, bet mans U.S. Robotics 28,8 kbps modems pat ir spējis pievarēt drausmīgos traucējumus uz līnijas un savienoties ar LvNet modemu.

Ne mazāk atceros visu konekcijas laiku esošās bailes par savienojuma pārrāvuma iespēju jebkurā brīdī, un attiecīgo Windows 95 messegbox'u - "Redial", kas nozīmēja - atkal vismaz pusstundu klausīties "pī, pī, pī..." gaidot kad modems tiks cauri aizņemtajam signālam provaidera galā.

Šiem maniem štruntīgajiem piedzīvojumiem par pamatu bija tolaik Latvijā visdraņķīgākās centrāles lietošana - Siguldas dekāžcentrāle, kas tobrīd visā LV bija draņķīgākā telefoncentrāle, ar attiecīgām sekām. Ātrums nekad nav bijis ātrāks par 9600 kbps no Siguldas 90'o sākumā. Vienreiz kad mēs nez kādā sakarā sasniedzām 14,4 kbps, likās, ka "ir iemesls piedzerties". cool

Tas ko noteikti daudzi 90'o gadu interneta lietotāji atceras - diena samainijās ar nakti, jo kaut cik pieņemamas cenas (laikam 35 LS, kas toreiz bija briesmu nauda), par iezvanpieeju bija dabonamas tikai uz nakti 22:00 - 7:00. Protams šis jaunieviesums bija jāiztestē un jālieto pec pilnas programmas, Mirc, Yahoo.... Dēļ tā pat bija vērts pārstaipīt datoru/monitoru/klaviatūru cauri visai pilsētai, jo "šodien 22:00 senči noteikti telefonu nelgrasās lietot".

Vel šodien varu sadzirdēt savus lāstus, ja kāds aizmirsa, ka tobrīd tiek lietots internets un pacēla telefona klausuli (kas parasti pārrāva interneta savienojumu)... smile

Ne mazāk atmiņā ir palicis cilvēku izbrīnu pilnais skats uz telefona aparātu, uz datora ekrānā redzamo un jautājumu

Citāts:

nu kāds var būt sakars telefonam ar bildi tajā televizorā?


P.S. Laipni lūgti izteikt savas atmiņas par seno intenetu Latvijā. Droši varat to ne tikai slavēt, bet izteikties objektīvi.
Piebilst

myPHP Guestbook